Proč DUX

Základem pro obuv DUX je termoaktivní plast DUFLEX®* s uzavřenými buňkami. Materiál boty po zahřátí na tělesnou teplotu měkne a přizpůsobí se Vaší noze. Tím se oproti jiným botám docílí celoplošného kontaktu chodidla s botou (jako když chodíte naboso) a aktivují se receptory chodidla. Dochází tak k lepšímu rozložení zátěže a pocitu celkového odlehčení v oblasti nohou. Zároveň je vnímán i pozitivní vliv na celý pohybový aparát, tlumení otřesů a celkový pocit pohodlí a úlevy od únavy.

Boty Dux – výsledky testů a certifikáty

Certifikát kvality ÖKO-TEST 05/2018

Obuv DUX drží  známku "sehr gut" německého časopisu Öko_Test.

ÖKO-TEST je evropským barometrem kvality a kvalifikovaným doporučením pro výběr testovaného zboží. Testovaný pár DUX červené (2008) resp. modré (2018) barvy prokazuje, že boty DUX a jejich materiál DUFLEX®* neuvolňují rakovinotvorné látky, např. ftaláty které uměle změkčují hmotu. V roce 2008 proběhl veliký srovnávací test Öko-Testu kde červené DUXy získaly jako jediný výrobek z testovaných známku "sehr gut". Po deseti letech se podařilo tuto známku potvrdit, tentokráte byly pro test vybrány DUX barvy Navy XXL.


EN ISO 20347

Dalším z parametrů bezpečné obuvi je jejich odolnost proti uklouznutí. Testování probíhá dle přesně definovaných podmínek (kopyto, ocelová podlaha, lubrikace glycerinem) a testuje se uklouznutí na patě i celé ploše podrážky dle evropské normy EN ISO 20347, 2012 standard. Boty DUX jsou držitelem certifikátu dle evropské normy EN ISO 20347.

Ovšem pozor na dohladka ochozené podrážky které samozřejmě, zejména na mokrém povrchu, kloužou!

 

* POZOR! Obuv z materiálu DUFLEX® nevystavujte horku nebo dlouhodobějšímu slunečnímu žáru kdy hrozí jejich přehřátí a následná deformace.  Nosit v horku a na slunci je samozřejmě můžete, rozhodně je ale nenechte ležet na slunci po té, co je zujete. 

 

Boty DUX - materiál

DUX je ergonomicky tvarovaná bota z velice kvalitního a jemného termoaktivního materiálu DUFLEX®*. Jde o částečně prodyšnou, nestárnoucí gumovou hmotu s uzavřenými buňkami. Při zatížení a zahřátí bota měkne a dochází k ideálnímu rozložení zátěže, tlumení otřesů a dostavuje se pocit maximální pohody a relaxace.

Celoplošný kontakt nohy s podložkou napomáhá aktivaci receptorů vysílajících do centrálního nervového sytému důležité informace potřebné ke správnému aktivnímu pohybu.

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak
nejpozději do 48 hodin.
© Copyright 2019 - Jakékoliv užití obsahu stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování textů, fotografií je bez písemného souhlasu provozovatele těchto stránek přísně zakázáno.